KEMET
제품 번호:
A72QK2100ZA00M
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC AXIAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.443
$9.443
10
$8.39325
$83.9325
50
$7.34445
$367.2225
100
$6.71498
$671.498
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | A72 |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A72QK |