AA0201JR-0727RL
YAGEO
제품 번호:
AA0201JR-0727RL
제조업체:
YAGEO
패키지:
0201
설명:
RES 27 OHM 5% 1/20W 0201
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Resistance 27 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.05W, 1/20W