AA0402FR-074R75L
YAGEO
제품 번호:
AA0402FR-074R75L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0402
설명:
RES SMD 4.75 OHM 1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.75 Ohms
Series AA
Power (Watts) 0.063W, 1/16W