/ Crystals / ABM8W-18.0896MHZ-7-D2X-T3
minImg
ABM8W-18.0896MHZ-7-D2X-T3
Abracon LLC
제품 번호:
ABM8W-18.0896MHZ-7-D2X-T3
제조업체:
Abracon LLC
설명:
CRYSTAL 18.0896MHZ 7PF SMD
사용자 가이드
Load Capacitance 7pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Frequency Stability ±20ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 70 Ohms
Series ABM8W
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Abracon LLC
Operating Mode Fundamental
Frequency 18.0896 MHz