AC0402JR-7W3R3L
YAGEO
제품 번호:
AC0402JR-7W3R3L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0402
설명:
RES 3.3 OHM 5% 1/8W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.015" (0.37mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.3 Ohms
Series AC
Power (Watts) 0.125W, 1/8W