/ Ceramic Capacitors / AC0603CRNPO9BN2R0
minImg
AC0603CRNPO9BN2R0
YAGEO
제품 번호:
AC0603CRNPO9BN2R0
설명:
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0603
재고 : 3520
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series AC
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 2 pF