/ Ceramic Capacitors / AC1206JRNPO0BN221
minImg
AC1206JRNPO0BN221
YAGEO
제품 번호:
AC1206JRNPO0BN221
제조업체:
YAGEO
설명:
CAP CER 220PF 100V C0G/NPO 1206
재고 : 20788
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient C0G, NP0
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series AC
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr YAGEO
Capacitance 220 pF