AC2010FK-0710K5L
YAGEO
제품 번호:
AC2010FK-0710K5L
제조업체:
YAGEO
패키지:
2010
설명:
RES SMD 10.5K OHM 1% 3/4W 2010
재고 : 7950
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Ratings AEC-Q200
Resistance 10.5 kOhms
Series AC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W