Comchip Technology
제품 번호:
ACPDUC5V0USP-HF
제조업체:
패키지:
0603C/SOD-523F
배치:
-
설명:
TVS DIODE 5VWM 20V 0603C/SOD523F
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.38
$0.38
10
$0.2869
$2.869
100
$0.178505
$17.8505
500
$0.122132
$61.066
1000
$0.093955
$93.955
2000
$0.08456
$169.12
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3A (8/20µs) |
| Applications | Automotive |
| Capacitance @ Frequency | 0.6pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 5.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 60W |
| Supplier Device Package | 0603C/SOD-523F |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | Comchip Technology |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | ACPDUC5 |