Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD4116BCPZ
제조업체:
패키지:
40-LFCSP-VQ (6x6)
배치:
-
설명:
125KSPS 11 CHL SD ADC +/-10V, 10
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | 2V ~ 5.5V |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Architecture | Sigma-Delta |
| Configuration | MUX-ADC |
| Data Interface | DSP, Microwire, QSPI, SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 4.5V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-VQ (6x6) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Ratio - S/H:ADC | 0:1 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | - |
| Number of Bits | 24 |
| Package | Tray |
| Sampling Rate (Per Second) | 62.5k |