Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD4630-16BBCZ-RL
제조업체:
패키지:
64-CSPBGA (7x7)
배치:
-
설명:
16-BIT, 2 MSPS, DUAL
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Type | Differential |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V ~ 1.89V, 5.3V ~ 5.5V |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 1.71V ~ 1.89V, 5.3V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-CSPBGA (7x7) |
| Reference Type | External |
| Series | - |
| Package / Case | 64-FBGA, CSPBGA |
| Ratio - S/H:ADC | 0:2 |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Sampling Rate (Per Second) | 2M |