Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD4632-16BBCZ
제조업체:
패키지:
64-CSPBGA (7x7)
배치:
-
설명:
16-BIT, 0.5 MSPS, DUAL
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$27.189
$27.189
10
$25.0781
$250.781
25
$23.95064
$598.766
80
$21.414786
$1713.18288
260
$20.42862
$5311.4412
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Input Type | Differential, Single Ended |
| Voltage - Supply, Digital | 1.71V ~ 1.89V, 4.75V ~ 5.25V, 4.8V ~ 5.25V, 5.3V ~ 5.5V |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Architecture | SAR |
| Configuration | ADC |
| Data Interface | SPI |
| Voltage - Supply, Analog | 1.71V ~ 1.89V, 4.75V ~ 5.25V, 4.8V ~ 5.25V, 5.3V ~ 5.5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 64-CSPBGA (7x7) |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 64-FBGA, CSPBGA |
| Ratio - S/H:ADC | 0:1 |
| Number of Inputs | 2 |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | Simultaneous Sampling |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tray |
| Sampling Rate (Per Second) | 500k |