Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD8582ANZ
제조업체:
패키지:
24-PDIP
배치:
-
설명:
IC DAC 12BIT V-OUT 24DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$43.016
$43.016
10
$40.1299
$401.299
25
$38.44802
$961.2005
100
$34.843625
$3484.3625
250
$33.642084
$8410.521
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.75, ±0.75 |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | Parallel |
| Settling Time | 16µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Reference Type | Internal |
| Series | - |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD8582 |