Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD9152BCPZ
제조업체:
패키지:
56-LFCSP-WQ (8x8)
배치:
-
설명:
IC DAC 16BIT A-OUT 56LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$98.078
$98.078
10
$93.01735
$930.1735
25
$90.48636
$2262.159
80
$84.1586
$6732.688
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.14V ~ 1.26V |
| INL/DNL (LSB) | ±10, ±5 |
| Architecture | Current Source |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | JESD204B |
| Settling Time | - |
| Voltage - Supply, Analog | 3.13V ~ 3.47V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 56-LFCSP-WQ (8x8) |
| Reference Type | Internal |
| Series | TxDAC+® |
| Package / Case | 56-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tray |
| Base Product Number | AD9152 |