Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADM7150ACPZ-1.8-R7
제조업체:
패키지:
8-LFCSP-WD (3x3)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.918
$9.918
10
$8.9604
$89.604
25
$8.54354
$213.5885
100
$7.418455
$741.8455
250
$7.085024
$1771.256
500
$6.459848
$3229.924
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 7 mA |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 800mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 12 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-WD (3x3) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-WFDFN Exposed Pad, CSP |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADM7150 |