ADM7170ACPZ-4.2-R7
Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADM7170ACPZ-4.2-R7
제조업체:
Analog Devices Inc.
패키지:
8-LFCSP-WD (3x3)
설명:
IC REG LINEAR 4.2V 500MA 8LFCSP
재고 : 1485
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
Voltage - Input (Max) 6.5V
PSRR -
Output Type Fixed
Current - Output 500mA
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 5.1 mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-LFCSP-WD (3x3)
Series -
Control Features Enable, Soft Start
Package / Case 8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.2V