ADP1762ACPZ-1.2-R7
Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADP1762ACPZ-1.2-R7
제조업체:
Analog Devices Inc.
패키지:
16-LFCSP (3x3)
설명:
IC REG LINEAR 1.2V 2A 16LFCSP
재고 : 1320
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 8 mA
Voltage - Input (Max) 1.98V
PSRR 63dB ~ 34dB (10kHz ~ 1MHz)
Output Type Fixed
Current - Output 2A
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 14 mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-LFCSP (3x3)
Series -
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Protection Features Current Limit, Thermal Overload
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.095V @ 2A