ADP1763ACPZ-1.5-R7
Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADP1763ACPZ-1.5-R7
패키지:
16-LFCSP (3x3)
설명:
IC REG LINEAR 1.5V 3A 16LFCSP
재고 : 1500
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 8 mA
Voltage - Input (Max) 1.98V
PSRR 62dB ~ 33dB (10kHz ~ 1MHz)
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Number of Regulators 1
Current - Supply (Max) 16 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-LFCSP (3x3)
Series -
Control Features Enable, Power Good, Soft Start
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad, CSP
Protection Features Current Limit, Thermal Overload
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V
Voltage Dropout (Max) 0.145V @ 3A