ADP2109ACBZ-1.8-R7
Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADP2109ACBZ-1.8-R7
패키지:
5-WLCSP (1.02x1.45)
설명:
IC REG BUCK 1.8V 600MA 5WLCSP
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 5-WLCSP (1.02x1.45)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Function Step-Down
Series -
Package / Case 5-WFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 3MHz
Mfr Analog Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V