Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADP224ACPZ-2818-R7
제조업체:
패키지:
8-LFCSP-UD (2x2)
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.8V/2.8V 8LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.6815
$1.6815
10
$1.5086
$15.086
25
$1.4231
$35.5775
100
$1.212485
$121.2485
250
$1.13848
$284.62
500
$0.99617
$498.085
1000
$0.825398
$825.398
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | -, 68dB ~ 40dB (100Hz ~ 1MHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA, 300mA |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Supply (Max) | 450 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-LFCSP-UD (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad, CSP |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V, 2.8V |
| Voltage Dropout (Max) | -, 0.26V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP224 |