Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADP7142ACPZN-R7
제조업체:
패키지:
6-LFCSP-UD (2x2)
배치:
-
설명:
IC REG LIN POS ADJ 200MA 6LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$3.667
$3.667
10
$3.28985
$32.8985
25
$3.11068
$77.767
100
$2.69572
$269.572
250
$2.557514
$639.3785
500
$2.294858
$1147.429
1000
$1.935416
$1935.416
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 140 µA |
| Voltage - Input (Max) | 40V |
| PSRR | 88dB ~ 50dB (10kHz ~ 1MHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 200mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 320 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 39.58V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-LFCSP-UD (2x2) |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Package / Case | 6-UDFN Exposed Pad, CSP |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.42V @ 200mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP7142 |