Analog Devices Inc.
제품 번호:
ADT7420UCPZ-R2
제조업체:
패키지:
16-LFCSP-WQ (4x4)
배치:
-
설명:
SENSOR DGTL -40C-150C 16LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$9.2435
$9.2435
10
$8.3486
$83.486
25
$7.96024
$199.006
100
$6.91182
$691.182
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 150°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Test Condition | -10°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-LFCSP-WQ (4x4) |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±0.2°C (±0.6°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 16-WQFN Exposed Pad, CSP |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution, Shutdown Mode |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADT7420 |
| Resolution | 15 b |