/ DC DC Converters / AGQ200-48S1V8PB-4L
minImg
AGQ200-48S1V8PB-4L
Artesyn Embedded Power
제품 번호:
AGQ200-48S1V8PB-4L
설명:
DC DC CONVERTER 1.8V 200W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 40A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series AGQ200 (200W)
Power (Watts) 200 W
Control Features Enable, Active High
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/4 Brick
Efficiency 88%