Panasonic Electric Works
제품 번호:
AH168261-A
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH SNAP ACT SPDT 100MA 125V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.425
$1.425
10
$1.3452
$13.452
25
$1.29162
$32.2905
50
$1.23785
$61.8925
100
$1.183985
$118.3985
250
$0.941792
$235.448
500
$0.86108
$430.54
1000
$0.834176
$834.176
5000
$0.753445
$3767.225
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.268" (6.8mm) |
| Release Force | 2.500gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Straight |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | AH1 |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 25gf |
| Overtravel | 0.022" (0.55mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Pretravel | 0.083" (2.1mm) |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AH168261 |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |