Asahi Kasei Microdevices/AKM
제품 번호:
AK9813BF
패키지:
24-VSOP
배치:
-
설명:
IC DAC 8BIT V-OUT 24VSOP
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Number of D/A Converters | 12 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±1.5 (Max), -1/+2 (Max) |
| Architecture | - |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | - |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 3.6V, 5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 24-VSOP |
| Reference Type | Supply |
| Series | - |
| Package / Case | 24-LSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Mfr | Asahi Kasei Microdevices/AKM |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tray |