/ DC DC Converters / AM15CW-2424S-NZ-K
minImg
AM15CW-2424S-NZ-K
aimtec
제품 번호:
AM15CW-2424S-NZ-K
제조업체:
aimtec
설명:
15W DC/DC Converter
사용자 가이드
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 625mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case -
Efficiency 91%
Mfr aimtec
Features Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency cULus, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.24" L x 0.40" W x 0.46" H (6.1mm x 10.2mm x 11.7mm)
Number of Outputs 1
Series *
Power (Watts) 15 W