AM2D-1207SH52Z
aimtec
제품 번호:
AM2D-1207SH52Z
제조업체:
aimtec
설명:
DC DC CONVERTER 7.2V 2W
사용자 가이드
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 278mA
Voltage - Input (Min) 10.8V
Package / Case 7-SIP Module
Efficiency 80%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5.2 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 7.2V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.5mm x 6.0mm x 10.0mm)
Number of Outputs 1
Series AM2D-Z (2W)
Power (Watts) 2 W