AM4N-1203SH50Z
aimtec
제품 번호:
AM4N-1203SH50Z
제조업체:
aimtec
설명:
DC DC CONVERTER 3.3V 2.3W
사용자 가이드
Voltage - Input (Max) 14.4V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 700mA
Voltage - Input (Min) 9.6V
Package / Case 24-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 76%
Mfr aimtec
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Series AM4N-Z (4W)
Power (Watts) 2.3 W