AMC25DREH-S1125
Sullins Connector Solutions
제품 번호:
AMC25DREH-S1125
설명:
CONN EDGE DUAL FMALE 50POS 0.100
사용자 가이드
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color -
Read Out Dual
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Contact Finish Gold
Termination Solder Eyelet(s)
Contact Type Full Bellows
Flange Feature Top Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness -
Series -
Number of Positions/Bay/Row 25
Contact Material Beryllium Copper
Pitch 0.100" (2.54mm)