/ AC DC Converters / AME25-24S277VZ-ST
minImg
AME25-24S277VZ-ST
aimtec
제품 번호:
AME25-24S277VZ-ST
제조업체:
aimtec
설명:
AC/DC CONVERTER 24V 26W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr aimtec
Features DC Input Capable, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.78" L x 2.13" W x 1.26" H (96.0mm x 54.1mm x 32.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.1 A
Series AME25-277VZ
Power (Watts) 26W