/ Oscillators / AMPMEEA-36.8640T
minImg
AMPMEEA-36.8640T
Abracon LLC
제품 번호:
AMPMEEA-36.8640T
제조업체:
Abracon LLC
설명:
MEMS OSC XO 36.8640MHZ CMOS SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Ratings -
Function Enable/Disable
Series AMPM
Type XO (Standard)
Package / Case 4-VDFN
Voltage - Supply 1.71V ~ 3.63V
Output CMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator MEMS
Frequency 36.864 MHz