/ Fixed Inductors / AMXLA-Q1040-2R2M-T
minImg
AMXLA-Q1040-2R2M-T
Abracon LLC
제품 번호:
AMXLA-Q1040-2R2M-T
제조업체:
Abracon LLC
설명:
IND 2.2UH 15A 7.2M
재고 : 996
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 180°C
Current - Saturation (Isat) 18A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 7.2mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series AMXLA-Q1040
Inductance 2.2 µH