Asahi Kasei Microdevices/AKM
제품 번호:
AP1153ADS50
패키지:
SOT-23-5
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 5V 100MA SOT23-5
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.437
$0.437
10
$0.3572
$3.572
25
$0.3268
$8.17
100
$0.2432
$24.32
250
$0.2204
$55.1
500
$0.1824
$91.2
1000
$0.1368
$136.8
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 145 µA |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| PSRR | 80dB (1kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 100mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 3.3 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Series | - |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Mfr | Asahi Kasei Microdevices/AKM |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.36V @ 100mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AP1153 |