/ Fixed Inductors / APCI00121280680MY0
minImg
APCI00121280680MY0
Chilisin Electronics
제품 번호:
APCI00121280680MY0
제조업체:
Chilisin Electronics
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series APCI
Inductance 68 µH