APXG250ARA121MHA0G
Chemi-Con
제품 번호:
APXG250ARA121MHA0G
제조업체:
Chemi-Con
설명:
CAP ALUM POLY 120UF 20% 25V SMD
재고 : 664
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.406" (10.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Series NPCAP™-PXG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.5 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 120 µF