/ Ceramic Capacitors / AQ11EM1R0BA1ME\500
minImg
AQ11EM1R0BA1ME\500
KYOCERA AVX
제품 번호:
AQ11EM1R0BA1ME\500
제조업체:
KYOCERA AVX
설명:
CAP CER 1PF 150V 0505
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 150V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient M
Size / Dimension 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Series AQ
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
Package / Case 0505 (1313 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 pF