Assmann WSW Components
제품 번호:
AR 06-HZL/07-TT
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN IC DIP SOCKET 6POS GOLD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.1115
$1.1115
10
$0.9405
$9.405
25
$0.90212
$22.553
50
$0.88274
$44.137
100
$0.84436
$84.436
250
$0.7676
$191.9
500
$0.69084
$345.42
1000
$0.61408
$614.08
2500
$0.55651
$1391.275
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Contact Material - Post | Beryllium Copper |
| Housing Material | Thermoplastic, Polyester |
| Current Rating (Amps) | 3 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 30.0µin (0.76µm) |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 6 (2 x 3) |
| Contact Finish Thickness - Post | 200.0µin (5.08µm) |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | - |
| Type | DIP, 0.3" (7.62mm) Row Spacing |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | Assmann WSW Components |
| Features | Open Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Termination Post Length | - |
| Contact Resistance | 4mOhm |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AR 06-HZL |