NXP USA Inc.
제품 번호:
ASL3417SHNY
제조업체:
패키지:
32-HVQFN (5x5)
배치:
-
설명:
IC LED DRVR LIN PWM 1.5A 32HVQFN
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Voltage - Supply (Min) | 10V |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-HVQFN (5x5) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 3 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Linear |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 80V |
| Voltage - Output | 2.5V ~ 70V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Frequency | 100kHz ~ 2MHz |
| Dimming | PWM |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 1.5A |
| Base Product Number | ASL3417 |