AT0402CRD072K71L
YAGEO
제품 번호:
AT0402CRD072K71L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0402
설명:
RES SMD 2.71K OHM 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.25%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 2.71 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.063W, 1/16W