AT0603DRE078K25L
YAGEO
제품 번호:
AT0603DRE078K25L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0603
설명:
RES SMD 8.25KOHM 0.5% 1/10W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 8.25 kOhms
Series AT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W