/ Memory / AT24C08N-10SC-1.8
minImg
AT24C08N-10SC-1.8
Microchip Technology
제품 번호:
AT24C08N-10SC-1.8
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
8-SOIC
설명:
IC EEPROM 8KBIT I2C 400KHZ 8SOIC
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Clock Frequency 400 kHz
Memory Interface I²C
Memory Organization 1K x 8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Non-Volatile
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Access Time 900 ns
Write Cycle Time - Word, Page 5ms
Memory Size 8Kbit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology EEPROM
Voltage - Supply 1.8V ~ 5.5V