/ TVS Diodes / ATV04A221JB-HF
minImg
ATV04A221JB-HF
Comchip Technology
제품 번호:
ATV04A221JB-HF
제조업체:
Comchip Technology
패키지:
DO-214AC (SMA)
설명:
TVS DIODE 220VWM 356VC SMA
사용자 가이드
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.12A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 246V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Power - Peak Pulse 400W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 356V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 220V