TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
제품 번호:
AV1911RB12Q04
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$14.8865
$14.8865
10
$13.3456
$133.456
25
$12.75926
$318.9815
50
$12.0992
$604.96
100
$11.65916
$1165.916
250
$10.925912
$2731.478
500
$10.119305
$5059.6525
1000
$9.075293
$9075.293
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | LED, Blue/Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 19.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 500,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | AV19 |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | Fixed LED Ring |
| Package | Box |
| Base Product Number | AV1911 |
| Color - Actuator/Cap | Silver |