TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
제품 번호:
AV2220EB12T5Q04
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 250V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$31.2645
$31.2645
10
$28.4487
$284.487
25
$27.12516
$678.129
50
$25.30572
$1265.286
100
$24.313445
$2431.3445
250
$22.659438
$5664.8595
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | LED, Blue/Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 55°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC) |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 12 VDC |
| Series | AV22 |
| Type | Anti-Vandal, Illuminated |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | AV2220 |
| Color - Actuator/Cap | Silver |