TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
제품 번호:
AVC16LS04FE1DT5B04
패키지:
-
배치:
-
설명:
SWITCH PUSHBUTTON SPST 1A
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$59.0615
$59.0615
10
$53.7529
$537.529
25
$51.2525
$1281.3125
50
$47.81502
$2390.751
100
$45.939815
$4593.9815
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Illumination Type, Color | LED, Blue/Green/Red |
| Operating Temperature | -20°C ~ 65°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Wire Leads with Connector |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (DC) |
| Circuit | SPST |
| Mechanical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | AVC |
| Type | Capacitive, Anti-Vandal, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | Off-On |
| Electrical Life | 50,000,000 Cycles |
| Mfr | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AVC16 |
| Color - Actuator/Cap | Silver |