/ Fixed Inductors / AWCM001106054N7H00
minImg
AWCM001106054N7H00
Chilisin Electronics
제품 번호:
AWCM001106054N7H00
제조업체:
Chilisin Electronics
패키지:
0402
설명:
INDUCTOR RF
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 25 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.041" L x 0.024" W (1.05mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series AWCM
Inductance 4.7 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 8GHz