AWH30A-0222-T-R
Assmann WSW Components
제품 번호:
AWH30A-0222-T-R
설명:
CONN HEADER R/A 30POS 2.54MM
사용자 가이드
Insulation Height 0.669" (17.00mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating Flash
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Connector Type Header
Contact Material Brass
Mfr Assmann WSW Components
Style Board to Cable/Wire
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Applications -
Number of Positions 30
Termination Solder
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks, Short
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Contact Finish Thickness - Post -
Insulation Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Series -
Contact Shape Square
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Insulation Color Gray
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post 0.150" (3.81mm)