/ Fixed Inductors / AWHP001610087N2H00
minImg
AWHP001610087N2H00
Chilisin Electronics
제품 번호:
AWHP001610087N2H00
제조업체:
Chilisin Electronics
패키지:
0603
설명:
INDUCTOR RF
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 32 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.039" W (1.60mm x 1.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Series AWHP
Inductance 7.2 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.4GHz