/ Fixed Inductors / AWVF00303015100T00
minImg
AWVF00303015100T00
Chilisin Electronics
제품 번호:
AWVF00303015100T00
제조업체:
Chilisin Electronics
패키지:
1212
설명:
INDUCTOR POWER
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.06A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1212
DC Resistance (DCR) 360mOhm
Ratings AEC-Q200
Series AWVF
Inductance 10 µH