AZ2270-1CE-5DE
American Zettler
제품 번호:
AZ2270-1CE-5DE
제조업체:
American Zettler
설명:
30A POWER RELAY
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin, Quick Connect
Contact Rating (Current) 30 A
Coil Current 185 mA
Coil Resistance 27 Ohms
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 0.5 VDC
Seal Rating Sealed - Fully
Contact Form SPDT (1 Form C)
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2270
Operate Time 15 ms
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 5VDC
Mfr American Zettler
Must Operate Voltage 3.75 VDC